Proč si vybrat koloběžku MORXES?

Jsme česká firma, která koloběžky vyrábí ručně v České republice, nezadáváme výrobu externě

Při výrobě rámů je kladen důraz na osvědčené postupy při použití nejmodernějších technologií. Každý rám koloběžek MORXES je vyroben ručně v České republice a nikoliv externě ve velkých továrnách v asijských zemích, čímž je zajištěna vysoká kvalita zpracování a přísná výstupní kontrola.

Česká republika byla a stále je ve světě známa svými kvalitními výrobky. Rádi bychom na tento odkaz navázali, neboť jsme na něj hrdí. Snažíme se ze všech sil ukázat i nyní, že kvalitní řemeslná práce a funkční design jsou stále hodnoty, na kterých je nutno bez výhrad trvat i v současné době. Nabízíme kvalitní, bezpečné a krásné stroje, na které se můžete spolehnout za všech okolností.

Pro výrobu rámu koloběžky používáme ušlechtilou Cr-Mo ocel, což je materiál, který je na výrobu otevřené konstrukce rámu koloběžky podle nás nejvhodnější, protože je pevný a stabilní

Velkou inspirací pro naši výrobu je zejména výroba kvalitních jízdních kol, neboť se i přes určitá specifika jedná o velmi podobný obor, jako výroba koloběžek. Cr-Mo ocel je materiál, který se při konstrukci jízdních kol osvědčil nejvíce. Cr-Mo ocel je ocel legovaná chromem, který snižuje pružnost a přidává na pevnosti, dále se přidává molybden, který zvyšuje zejména prokalitelnost oceli a její odolnost.

Rámy koloběžek MORXES mají vyšší pevnost při zachování nízké hmotnosti, vysokou tvrdost a mechanickou odolnost a méně pruží nežli rámy vyrobené z jiných materiálů. Z důvodu použití ušlechtilé Cr-Mo oceli je možno použít materiál s tenčí stěnou a tím dále snížit hmotnost rámu koloběžky, neboť víme, že hmotnost rámu je jedním z rozhodujících parametrů pro jízdní vlastnosti koloběžky.

Koloběžky MORXES mají vynikající geometrii, která zajišťuje dokonalé jízdní vlastnosti

Do posledního detailu promyšlená geometrie rámu koloběžek MORXES zajišťuje jezdci maximální stabilitu jízdy a ovladatelnost koloběžky i ve vysokých rychlostech a za jakýchkoliv okolností. Každý z našich modelů byl testován a vyvíjen ve spolupráci se špičkovými jezdci, s ohledem na jejich specifické požadavky. Ať už jezdíte na koloběžce po městě či na delší výlety, máte závodní ambice nebo chcete sobě a svému psímu miláčkovi zajistit aktivní pohyb, můžete se spolehnout, že naše koloběžky Vám poskytnou dokonalé jízdní vlastnosti, pohodlnou a bezpečnou jízdu a maximální komfort.

Koloběžky MORXES osazujeme jen prvotřídními komponenty a díly

Díly a doplňky pro Vás vybíráme s ohledem na zachování vysokého stupně kvality a zajištění skvělých jízdních vlastností koloběžek MORXES. Ve výběru dáváme přednost tradičním a osvědčeným výrobcům. Naše koloběžky jsou osazeny pouze takovými komponenty, na které se můžete za jakýchkoliv podmínek spolehnout, neboť svým zákazníkům chceme poskytnout pouze tu nejvyšší kvalitu pro dokonalý požitek z jízdy.

Na prvním a nejdůležitějším místě je nutno zmínit českého výrobce zapletených kol Remerx s.r.o., který nám dodává kola s japonskými průmyslovými ložisky a výpletem dimenzovaným až na 150 kg při dynamickém zatížení. Kvalitní kola jsou základem pro dokonalý požitek z jízdy, neboť při každém odrazu ujedete více při vynaložení menší námahy. Používáme pouze ověřené a kvalitní značky plášťů od společností Continental a Michelin.

Na koloběžkách značky MORXES najdete V-brzdy značky Avid s luxusně tvarovanými brzdovými pákami a vynikajícím brzdným účinkem. V případě modelů s kotoučovými brzdami jsou koloběžky MORXES vybaveny buď mechanickou variantou od společnosti Avid či hydraulickou variantou výhradně od společnosti Shimano. Veškeré komponenty vybíráme s ohledem na kvalitu a také bezpečnost našich zákazníků.

I přesto, že si uvědomujeme, že v dnešní době je trendem ve výrobě používat komponenty s ohledem zejména na jejich pořizovací cenu, jdeme v tomto ohledu opačným směrem a důraz klademe zejména na kvalitu.

Koloběžky MORXES neděláme prioritně pro zisk, ale hlavně proto, že koloběžky milujeme a vyrábíme je s láskou

Koloběžky jsou pro nás životní láskou a posláním. Rádi bychom Vám s každou koloběžkou předali část našeho nadšení pro koloběh. Věříme, že naše úsilí oceníte a se svou koloběžkou zažijete krásné a neopakovatelné sportovní zážitky a že Vám bude spolehlivou společnicí na všech Vašich cestách.

Proč zvolit koloběžku

1. Spalování kalorií

Množství kalorií, které spálíte během jízdy na koloběžce je v rozmezí spotřeby jízdy na kole a běhání. Výhodou jízdy na koloběžce v porovnání s během či jízdou na kole je však menší riziko zranění, přirozenost a šetrnost pohybu a také možnost jízdy v každém věku. Při hodině jízdy na koloběžce spálíte průměrně 800 kcal, což je asi 3 300 kJ, přesná hodnota však záleží na podmínkách jízdy.

2. Formování postavy a posílení svalstva i celého organismu

Pravidelný pohyb na koloběžce Vám pomůže zhubnout, zformovat postavu, posílit svalstvo a zlepšit koordinaci. Tím dojde k výraznému nárůstu kondice a posílení celého organismu. Při pravidelné jízdě se posílí metabolismus, prokrví se dolní i horní končetiny, což je prevencí vzniku křečových žil či bércových vředů.

3. Zdravý pohyb celého organismu

Při jízdě na koloběžce se zapojují tyto svalové partie: zdvihač hlavy, svaly hrudníku, dekorový sval na zádech, velký sval prsní a široký zádový sval. Nejvíce jízda prospívá svalovému korzetu podél páteře. Při jízdě jste většinu času v předklonu, proto se Vám bude lépe dýchat. Hlubokým dýcháním zároveň posílíte bránici a plíce. Při odrazu posilujete svaly na nohou, rukou i na krku. Hýžďové svaly jsou při jízdě neustále namáhány, a proto se okamžitě začínají zpevňovat. Nesmíme zapomenout též na břišní svalstvo, zejména přímý sval břišní a zevní šikmý sval břišní. 

Při jízdě je tělo namáháno celkově a rovnoměrně, posilují se téměř všechny svaly v lidském organismu přirozeným pohybem. 

4. Zpevňování a posilování celého těla

Jízda na koloběžce zaručuje všestranné posilování kosterního svalstva. Při jízdě netrpí klouby ani páteř zbytečnými otřesy. Na rozdíl od jízdy na kole, kdy je používána spíše dolní polovina těla, koloběžka nabízí celkové protažení a posílení celého těla a rovnoměrné zatížení všech svalových skupin. 

Při ujetí jednoho kilometru uděláte zhruba 200 dřepů a při pravidelném pohybu se tvaruje a zpevňuje celé tělo. Zejména pro ženy je důležitá informace, že pravidelnou jízdou na koloběžce téměř okamžitě začínají hubnout problémové partie, jako jsou stehna, boky a hýždě.

5. Koloběžka pro všechny

Jízda na koloběžce pomáhá organismu zbavit se přebytečné vody, dojde ke zlepšení koordinačních schopností a zlepšení rovnováhy. Tento aspekt činí z koloběžky vynikající rehabilitační pomůcku po úrazech. Pro šetrnost a přirozenost koloběhu, můžete tento způsob pohybu využívat i v pokročilém věku. Koloběh je taktéž vynikající jako doplňek tréninku vrcholových sportovců.

7. Psychické zdraví

Koloběžka je vynikající prostředek také ke zlepšení psychického zdraví. Mnoho lidí se při jízdě na koloběžce ve vzpomínkách vrací do šťastných dětských let, a tak alespoň na chvíli zapomenou na uspěchaný život dospělého v dnešní moderní době. Aktivní pohyb je vynikající relaxací pro všechny věkové kategorie. Koloběh v jakékoliv jeho podobě si zejména za poslední dobu získal neuvěřitelný počet nových příznivců, čímž získal i důležitý sociální rozměr. 

Do obchodu
Facebook